E-fakturering og EAN-numre

Fakturaer til Næstved Kommune skal sendes elektronisk. Hver institution/enhed har sit eget EAN-nummer, som angives på den elektroniske faktura, ellers kommer fakturaen ikke frem til modtageren.

04. feb 2020

Indhold

    Hver institution/enhed har sit eget EAN-nummer, som angives på den elektroniske faktura, ellers kommer fakturaen ikke frem til modtageren.

    Center for Børn og Unge - CBU
    Team Front og StabAnbragte foranstaltninger5798007293208
    Team Front og StabAutisme foranstaltninger5798007291785
    Team Front og StabForebyggende foranstaltninger5798007300005
    Team Front og StabTolk og flygtninge5798007300005
    Team Front og StabStabsteamet5798007298869
    Team HandicapHandicap foranstaltninger5798007293406
    Team HandicapAndre foranstaltninger5798007299828
    Team HandicapEfterskole (§52)5798007300012
    BørnefamilieEnhedenSundhedsnetværk5798007293604
    Børn & UngePsyk+Tale/høre5798007293000
    Familienetværket5798007291761
    Døgndiamanten5798007291648
    Hollænderhusene5798007299705
    Børnehus Sjælland5798007299781
    SpecialpædagogiskSpecialpædagogisk Netværk5798007294007
    AkacieHuset5798007291587
    Familieplejen5798007299798
    Elvergården5798007291594
    Døgnmiljøet Ladbyhus5798007293802
    Huset for Børn og familier5798007299774
    Ungenetværket5798007299811
    Center for Dagtilbud og Skole - CDS
    Administration, Center for Dagtilbud og Skole5798007276003
    Administration, Team Administration, Tilsyn og styring5798007280000
    Administration, Skolernes IT- og Mediecenter5798007278809
    Dagtilbudsområdet NORD5798007299842
    Busters Verden5798007280406
    Børnehjørnet5798007679392
    Børnehuset Hasselvang5798007693220
    Børnehuset Ønskeøen5798007284008
    Eventyrhuset5798007679385
    Haletudsen5798007291778
    Himmelhøj5798007693206
    Mælkebøtten5798007693251
    Rumlepotten5798007679446
    Glumsø Børnehus5798007679460
    Skovtrolden5798007282202
    Dagtilbudsområdet SYD5798007299859
    Evigglad5798007265724
    Birkehegnet5798007283209
    Ved Grøften5798007283100
    Ved Diget5798007280604
    Børnehuset Nøddehegnet5798007284800
    Børnehuset Volden5798007283001
    Eventyrgården5798007285609
    Humlebien5798007284404
    Egernbo, Rudolf Steiner Børnehave5798007286408
    Stjernehøjen5798007265540
    Svalen Børnehave5798007281403
    Dagtilbudsområdet VEST5798007299873
    Spiloppen5798007287825
    Digterhuset5798007282608
    Frit 165798007282400
    Humlehaven5798007284206
    Kroppeloppen5798007332532
    Lindegården5798007284602
    Mariehuset5798007285005
    Møllen5798007282806
    Sognefogedgården5798007332518
    Tjørnehuset5798007332525
    Tryllefløjten5798007287603
    Dagtilbudsområdet ØST5798007299866
    Alfehuset5798007693053
    Børnely5798007282004
    Ellebæk5798007693008
    Grønnebakken5798007283407
    Kornblomsten5798007281007
    Lillevang5798007280802
    Nattergal5798007265717
    Pilegården5798007281601
    Sommerfuglen5798007286606
    Tappernøje Børnehus5798007265700
    Hyldebær Huset5798007287405
    Manøhytten5798007286804
    Ellebækskolen5798007299996
    Fladsåskolen5798007299958
    Holmegaardskolen5798007299989
    Kobberbakkeskolen5798007299941
    Lille Næstved Skole5798007299934
    Lille Næstved Skole - SFO5798007300104
    Lille Næstved Skole - Specialundervisning5798007300111
    Naturskolen5798007277017
    Susåskolen5798007299965
    Ungdomsskolen5798007279004
    Kommunal Dagpleje5798007280055
    Center for Kultur og Borgerservice - CKB
    Administration5798007288006
    Grønnegade kasserne Kulturcenter5798007288808
    Musikskolen5798007288402
    Næstved Bibliotek og Borgerservice5798007288204
    Borgerservice5798007288204
    Rønnebæksholm5798007299750
    Talentskolen5798007299743
    Billedskolen5798007300951
    Center for Arbejdsmarked - CAM
    Center for ArbejdsmarkedAfdeling Birkebjergparken5798007292409
    PensionsteamSærlig indsats og Veteraner5798007295004
    Team TværgåendeBetalingsenheden5798007292201
    Team TværgåendeUddannelse, Aktivering, mentor og Tolke5798007295608
    Team TværgåendeLægeerklæring5798007295394
    Center for Handicap og Psykiatri - CHP
    Myndighed og Visitation5798007295202
    Center for Neuropædagogik5798007291624
    Center for Socialt Udsatte - Marksvej5798007291617
    Center for Socialt Udsatte - Toldbodgade5798007291204
    NSV Beskæftigelses- og aktivitetscenter5798007291662
    Socialpædagogisk Center, Toksværd5798007299729
    Socialpædagogisk Center, Aktivitetshuset5798007299736
    Socialpædagogisk Center5798007291556
    Højskolen i Krummerup5798007291600
    Center for Socialpsykiatri5798007291570
    Hjerneskadecenter5798007299835
    Videncenter Specialpædagogik5798007291679
    Center for Sundhed og Ældre - CSA
    Myndighed, Ældre5798007289201
    Ledelsessekretariatet5798007291723
    Team Afklaring og Rehabilitering, Befordringsgodtgørelse, Sygesikring5798007292904
    Team Afklaring og Rehabilitering, Kropsbårne hjælpemidler og biler5798007291860
    Team Omsorg og Rehabilitering, Hjælpemiddeldepotet5798007289799
    Næstved Madservice5798007291006
    Sundhedscenter5798007291709
    Tandpleje5798007279202
    Ældreområdet NORD5798007290405
    Ældreområdet SYD5798007290603
    Ældreområdet VEST5798007337056
    Ældreområdet ØST5798007290009
    Plejehjemmet Solgaven5798007299712
    Helbredstillæg til pensionister5798007295004
    Center for Plan og Miljø - CPM
    Administration5798007291792
    Team Affald5798007275075
    Team Byggesag5798007291822
    Team Miljø5798007291853
    Ressource City5798007291914
    Team Plan, Geodata og Klima5798007275068
    Team Vand og Natur5798007291839
    Center for Trafik og Ejendomme - CTE
    Team Tværgående Koordinering5798007299910
    Rådhusservice5798007297404
    Team Ejendom5798007275037
    Boligadministrationen, Udlejningsejendom5798007299606
    Team Trafik5798007275082
    Kørselsenheden5798007299880
    Næstved Park og Vej5798007275099
    Center for Koncernservice - CKO
    Center for Koncernservice5798007296193
    Mellemkommunal Betaling5798007289003
    Team Servicedesk og IT5798007299002
    Center for Politik og Udvikling - CPU
    Administration5798007291686
    Team Risikostyring og Fællesindkøb (Samorganisering)5798007298821
    Risikostyring, Forsikring og arbejdsmiljø5798007296599
    Fælles Indkøb5798007298838
    Team Byråd og Direktion5798007299194
    Arkiv5798007299699
    Jura - Grundsalg5798007291884
    Team Kommunikation, Udvikling og HR5798007298814
    Kommunikation5798007299590

    Kontakt

    Center for Koncernservice

    Telefon: 5588 5588

    Send digital post (kræver nemid)